Litt generell informasjon
Ild:
Det er tillat med ild i bålpanner med god avstand til telt og bygninger. Ild må være under oppsyn hele tiden. Hver telt skal ha egen brannsluker.
Søppel:
Vi er opplyste mennesker som klarer å ikke ha noe søppel liggende noe sted. Bruk poser og søppelkasser.
Toalett:
I langhuset.
Alkohol:
NM er like mye sosialt samvær som det er konkurranse. Vi ber om at det vises måtehold med alkohol og et normalt lydnivå, det er barn til stede.
Tidsplan:
Det er mulig at vi blir ferdig med øvelsene raskere enn hva som er satt opp. I så fall blir pause og øvelse 3 gjennomført tidligere. Det vil folk gi mer tid til å forberede festmiddag og sosialt samvær.
Lørdag:
Opptil kl.10.00 kan folk komme til sekretariat/Rene for påmelding til NM og få en ark til resultat føring. Den leveres etter siste konkurranse signert til Rene(sekretariat), som skal føre resultater.
10.00 utstyrskontroll ved Langhus/historisk Leir, Dag Sunde gjennomfører den
10.30 generell informasjon angående gjennomføring. Gruppelederne samler sine grupper.
· 11.00 - 12.30 øvelse 1
· 12.30 - 14.00 øvelse 2
· 14.00 - 15.00 pause
· 15.00 - 16.30 øvelse 3
· Deretter blir alle lister levert av gruppelederne til sekretariat/Rene
· 17.00 - 19.00 buemaker og pilmakerkonkuranse, sosialt samvær
· 19.00 - 19.30 Premieutdeling
· 20.00 -
Søndag:
· 10.30 oppmøte ved Langhus, litt info om hva vi skal finne på, ha med utstyr/pil og bue
· 11.00 – 15.00 morsomme skyteøvelse til underholdning for både skytterne og publikum
· 15.00 NM avsluttes
Påmelding: https://forms.gle/qKq1e9xFRVnEuK32A